OkolicaJezioro Jasień 200 m - to natomiast raj dla wędkarzy. Akwen ten posiada siedem wysp, a powierzchnia 7,5 km2 stwarza wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz aktywnego wypoczynku. Jezioro Jasień jest ważnym miejscem dla europejskiego systemu awifauny, gdyż odbywają się tu lęgi łabędzi, kormoranów, czapli, oraz wielu innych gatunków ptactwa wodnego. 
Rzeka Słupia 3 km spływ kajakowy Słupią z pewnością jest decyzją ludzi głodnych przygód. Sam początek przypominający spływ górską rzeką należy do najtrudniejszych. Dalsza część podróży jest zróżnicowana. Momentami spokojna i szeroka woda, zamienia się w dziką leśną rzekę. Słupia jest idealna dla zaawansowanych jak i początkujących kajakarzy. Spokojne odcinki rzeki nadają się dla niewprawionych oraz lubiących spokój amatorów spływów. Miejsca, w których nurt jest porywczy, a dno kamieniste sprawiają, że Słupia staje się ulubioną rzeką zaawansowanych wielbicieli spływów kajakowych. W dolnym biegu rzeka przepływa przez liczne jeziora, w środkowym rzeka kilkakrotnie zmienia kierunek biegu zataczając szerokie łuki, z kolei w górnym biegu Słupia staje się przełomowa. Jej kamieniste dno oraz silny prąd, zamieniają spływ kajakowy we wspaniałą przygodę. Niesamowite widoki, liczne przenosiny, oraz końcowe wpłynięcie do morza Bałtyckiego w Ustce sprawiają, że spływ Słupią będzie niezapomnianym i ekscytującym przeżyciem. 
   Struga Elektrownia Wodna 4 km - Soszyca znana jest dzięki prowdopodobnie najstarszej działającej elektrowni wodnej w Europie i najstarszym działającym na świecie żarówkom. Wybudowana w 1896r. Zanim przekształciła się w elektrownię pełniła funkcję młyna, potem siłownia wodna dla pobliskiego tartaku i papierni. Od roku 1920 zawodowa elektrownia o mocy 250 kW. Położona jest poniżej jeziora Żukowskiego. Spad wody wynosi 14,4m. Elektrownię można zwiedzać w zorganizowanych grupach, po wcześniejszej rezerwacji. Elektrownia w Soszycy nie posiada jednak walorów architektoniczych, dlatego polecamy ją pasjonatom energetyki.
Węsiory Kamienne Kręgi 28 km - Wokół tego miejsca powstało wiele opowieści. Wśród nich były nawet te o UFO i obcych, dla których Kamienne Kręgi wskazywać miały miejsca lądowań. Prawdą jest natomiast fakt, że na miejscu znajdziemy kurhany oraz kamienne kręgi. Kurhany słu żyły (ponoć) Stolemom zamieszkującym te tereny do III wieku n.e. jako miejsca pochówków. Kamienne Kręgi natomiast miały stanowić miejsca obrzędów czy też ważnych decyzji, które zapadały w ich społeczności. Inni natomiast twierdzą, że budowniczymi tych budowli byli Goci, pochodzący z Germanii.
Będąc na miejscu, w największym kręgu, pamiętajmy aby dotykać środkowego kamienia z trzech znajdujących się wewnątrz. Tylko w ten sposób oddziaływać będzie na nas pozytywna energia. W przeciwnym razie musimy pozostawać poza kręgiem, wówczas również uzyskamy harmonię i dawkę pozytywnej energii. Potwierdzają to liczne relacje turystów, którzy zachwalają sobie panującą tam „energię”. Może być w tym ziarenko prawdy, gdyż to właśnie nad kamiennymi kręgami wielokrotnie zaobserwowano zbiegi gwiazd.

 

Zamek krzyżacki w Bytowie  ok. 14 km - jedna  z najbardziej zachowanych twierdz krzyżackich została zbudowana w latach 1390-1405 za rządów prokuratora krzyżackiego Jakuba von Reinach. Trzy masywne, owalne baszty i czworoboczna wieżyca flankują naroża trójskrzydłowej budowli, zamkniętej od zachodu wysokim grubym na 3m murem kurtynowym. Latem w zamku odbywają się ciekawe imprezy: pokazy walk, tańców i biesiad rycerskich. Organizowane są też koncerty, od folklorystycznych po rockowe.
 

Skansen w Szymbarku ok.48 km - zobaczyć tu można takie obiekty jak: Dom do góry nogami - symbol obalenia komunizmu, Najdłuższa deska świata - 36 m i 83 cm, Dom Sybiraka - drewniany dom przywieziony spod Irkucka i na nowo złożony w Szymbarku. W Muzeum Ciesielstwa wystawione są różnego rodzaju narzędzia ciesielskie, kołodziejskie, rolnicze, furmańskie, medyczne i gospodarstwa domowego z okresu od XVIII w. do wybuchu II wojny światowej. Większość  eksponatów pochodzi z muzeum kaszubskiego.